Świetlik inwentarski

Projektując nowatorskie obory ważne jest, by pamięć o uzyskaniu w ich wnętrzu właściwego mikroklimatu, który będzie gwarancją całkowitego komfortu dla zwierząt i przyczyni się do większej ich użyteczności. W tym celu potrzebny jest właściwy zasób naturalnego światła oraz wymiana powietrza. Świetlik inwentarski należy skomponować tak, aby wewnątrz budynków nie powstawały przeciągi i aby nie dostał się do nich deszcz, czy śnieg. Efektywna wentylacja przeciwdziała powstaniu wilgoci w środku pomieszczenia inwentarskiego.

Pomieszczenia zatęchłe są najlepszym miejscem do rozwoju grzybów, czy pasożytów, które wywołują choroby zwierząt i mogą być zagrożeniem dla osób, które się tam znajdują. Aby nie dopuścić do niekorzystnych sytuacji w pomieszczeniu inwentarskim, trzeba zadbać o ciągłe dostarczanie tam światła i zagwarantowanie efektywnej wymiany powietrza. Świetlik inwentarski pochodzący z naszego sklepu najkorzystniej zapewni pomieszczeniu, w którym przebywają zwierzęta światło. W porównaniu ze zwykłym oknem, świetlik ten jest bardziej opłacalny – jego wykonanie jest ekonomiczniejsze i tanie.

Za przeciwdziałanie powstawaniu przeciągów w środku pomieszczenia odpowiadają wiatrownice, które w pojedynczych sytuacjach dodatkowo się uszczelnia. Przyjęte jest, że wymiana powietrza w pomieszczeniu inwentarskim musi przebiegać w formie grawitacyjnej, ale dopuszczalne jest też wykorzystywanie części uchylnych, którymi steruje się elektrycznie. Części te mogą być dodatkowym wyposażeniem, które ułatwi wentylację i ochładzanie pomieszczeń w czasie wysokiej temperatury na zewnątrz. Zbiór części uchylnych najlepiej połączyć z centralą, która współdziała z czujnikiem wiatru i deszczu. 

Następną ważną kwestią jest położenie budynku – chodzi tu m.in. o strefy klimatyczne oraz siłę wiatrów. Aby wentylacja budynku była efektywna – musi do niego docierać świeże powietrze również od spodu. Niektórzy niestety nie mają tej świadomości. Najlepiej świetlik inwentarski umieścić na kalenicy. W tym przypadku rozproszenie światła będzie najlepsze. Zapraszamy do naszego sklepu po solidne świetliki inwentarskie!

Oferujemy produkty najwyższej klasy w trakcyjnych cenach!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć