Świetlik elektryczny

Jeśli w naszym budynku są jakieś pomieszczenia, w których nie ma okien – polecamy zdecydować się na inwestycję w świetlik elektryczny. Dzięki niemu dostarczony zostanie odpowiedni zasób światła naturalnego, a to z pewnością ułatwi nam korzystanie z wielu zakątków budynku. Jeśli któreś z pomieszczeń ma dosyć dużą powierzchnię, jeden świetlik może nie wystarczyć. Montując świetlik, by oświetlić konkretne pomieszczenie, musimy mieć też na uwadze to, jaką ono rolę spełnia w naszym domu – czy będziemy tam pracować, czy np. spędzać czas z rodziną.

Zawsze jednak obowiązuje jedna zasada – konieczne jest zachowanie stosownej odległości między sufitem, a połacią dachu. Świetlik jest w stanie dostarczyć do pomieszczenia o wiele więcej światła niż żarówka (60 W). Decydując się na montaż świetlików, trzeba pamiętać, że zasób światła naturalnego, które może dotrzeć do danego pomieszczenia zależy od wielu aspektów – pory roku, warunków atmosferycznych, czy szerokości geograficznej.

Podstawa świetlika jest prosta lub skośna o wysokości 35 lub 50 cm  , wykonana z blachy stalowej ocynkowanej (na życzenie klienta i za dodatkową dopłatą podstawa może zostać pomalowana w dowolnym kolorze z palety RAL). Przewidziane jest miejsce na docieplenia o szerokości 5 cm. Rama świetlika wykonana jest ze stalowych kształtowników. Wypełnienie wyłazu wykonane jest z poliwęglanu o grubości 16 mm w kolorze mlecznym lub bezbarwnym lub z poliwęglanu o grubości 21 mm w kolorze mlecznym. Świetlik jest wyposarzony w siłownik elektryczny na 230V o wysuwie wrzeciona na 30cm, 50cm lub 75cm. Ewentualnie zamiast siłownika elektrycznego można zastosować otwieranie ręczne za pomoca korbki.

Oferujemy wysoką jakość, atrakcyjne ceny oraz fachową pomoc i doradztwo!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć