Czujka dymowa – dlaczego jest potrzebna?

Do pożaru może dojść w każdym budynku. Dlatego najlepiej, żeby w każdym znajdowała się czujka dymowa. Co prawda pojedynczy taki sprzęt nie zabezpieczy przed rozprzestrzeniającym się ogniem, ale da mieszkańcom sygnał o pożarze. A to już sporo w takiej sytuacji. Taką czujkę dymową można podłączyć do systemu alarmowego – ten da sygnał do klapy dymowej, która zostanie otwarta w celu odprowadzenia dymu i szkodliwych gazów. Czujka dymowa wchodzi w skład zespołu detektorów przeciwpożarowych. Wykrywają one pożar dzięki tworzącemu się dymowi.

Wybierając czujkę dymową do domu, czy innych budynków, można wybrać:

- czujkę termiczną – uaktywnia alarm w sytuacji, gdy w pomieszczeniu podniesie się temperatura

- czujkę optyczną – czujka ta reaguje wtedy, gdy w pomieszczeniu pojawia się dym

W budynkach z jednym poziomem powinna znajdować się choćby jedna czujka dymowa na korytarzu. W większych budynkach czujka powinna znajdować się nad każdymi schodami. W celu zachowania bezpieczeństwa, warto też dodatkowo zamieścić ją w innych pomieszczeniach. Czujka musi znajdować się na suficie, albo niewiele dalej od niego – byle, żeby nie w rogu pomieszczenia. Czujka dymowa może być zasilana poprzez podłączenie elektryczne. Po zakup czujek dymowych serdecznie zapraszamy Państwa do naszego sklepu! Oferujemy solidne czujki, które zagwarantują bezpieczeństwo w Waszych budynkach!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć