Świetliki dachowe kopułkowe akrylowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Kopułki akrylowe - co warto wiedzieć?

Kopułka akrylowa to produkt wytwarzany w formie jedno, dwu, albo trójpowłokowej z komorą powietrzną. Jest dostępna w kolorze mlecznym lub bezbarwnym, ale klienci mogą również złożyć zamówienie na kopułkę w innym kolorze. 

Kopułka akrylowa jest szeroko stosowana w różnych budynkach do użytku publicznego, w obiektach przemysłowych, gospodarczych i innych. Za pośrednictwem kopułek doprowadza się do wnętrza budynku sporo naturalnego światła, dzięki czemu wygląda ono estetyczniej i zapewnia mieszkańcom wysoki komfort. 

Aby kopuła mogła być używana w formie otworu wentylacyjnego, klapy dymowej, albo wyłazowej – należy zamontować osprzęt, dzięki któremu możliwe będzie otwieranie. Rozwiązania otwierające mocuje się do ramy kopułek i podłoża albo dzięki profilom aluminiowym. Zazwyczaj są to otwieracze podnośnikowe, które uruchamia się manualnie albo elektrycznie. W przypadku, gdy kopułka akrylowa funkcjonalnością przypomina klapę wyłazową, montuje się rozwiązania otwierające włączane manualnie i blokowane za pośrednictwem np. drążka w formie otwartej.

Kopułka akrylowa należy do grupy świetlików dachowych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnorodnych obiektach przemysłowych, mieszkalnych, gospodarczych czy budynkach użyteczności publicznej, np. w szpitalach, szkołach. Pozwalają one wpuścić do wnętrza dodatkowe światło, przez co gwarantuje komfort doświetlenia naturalnym światłem.  

Świetlik dachowy jest idealnym rozwiązaniem na to, by doświetlić wnętrza obiektów naturalnym światłem z zewnątrz, zwłaszcza w przypadku wszystkich budynków, których konstrukcja uniemożliwia montowanie zwykłych okien, świetlik jest wtedy najlepszą opcją.

Dodatkowe oświetlenie wnętrza naturalnym światłem wiąże się z oszczędnością energii i bardziej wydajną naszą pracą – cieszymy się lepszym samopoczuciem i zdecydowanie lepiej jest nam się skupić. Światło normuje dobowy cykl każdego z nas, wpływa na nastrój, swobodę i skuteczność.

Co daje nam odpowiednie oświetlenie wnętrza? Komfort i wydajniejszą pracę.

Światła, które jest naturalne, zazwyczaj potrzebujemy też w łazience. Zwłaszcza, gdy  zamontujemy dodatkowo system przewietrzenia - będzie to świetna opcja na wentylację wilgotnego miejsca.

Nasze kopułki wykonuje się z tworzywa akrylowego lub poliwęglanu litego (charakteryzującego się podwyższoną wytrzymałością na uderzenia).  Kopułki wykonuje się jako: jedno-, dwu- lub trójpowłokowe, w kolorze mlecznym lub przezroczystym. Kolejne warstwy kopułek posiadają na całym obwodzie uszczelki, które zabezpieczają przed przedostawaniem się do środka zanieczyszczeń z powietrza.

Zakupując świetliki wraz z kopułkami akrylowymi, oferowane przez nas, zapewnią sobie Państwo zdecydowanie lepsze warunki we wnętrzach, w których spędzacie mnóstwo czasu!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć