Świetliki dachowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Świetliki dachowe - zastosowanie

Dzięki świetlikom dachowym doświetla się pomieszczenia. Świetliki, które mają siłowniki dostarczają do środka pomieszczenia świeże powietrze. Właściwe umiejscowienie świetlików pomoże zaoszczędzić energię i podwyższyć komfort we wnętrzu budynku. Światło panujące na zewnątrz oddziałuje na stan samopoczucia i zdrowia każdego z nas. Wspiera nas w działaniu, odpręża, poprawia produktywność.

Koszty za energię stale rosną, a budynki przechodzą zmiany w kierunku rozwiązań ekologicznych. Dlatego nasza firma oferuje klientom rozwiązania, dzięki którym poprawią oni izolację termiczną oraz akustyczną.

Świetliki dachowe składają się ze specjalistycznych, niepotrzebujących konserwacji, dobrze prezentujących się profili aluminiowych, które można dodatkowo dowolnie malować proszkowo po to, by dopasować je do elewacji, czy dachu.

Konstrukcję z aluminium wypełniają płyty z poliwęglanu – głównie płyty komorowe w kolorze mlecznym lub bezbarwnym, które z uwagi na swoją budowę komorową nie są ciężkie, a przy okazji gwarantują odpowiednie właściwości ciepła i dobrze oświetlają wnętrza naturalnym światłem. Parametry izolacyjne wzrastają razem z grubością poliwęglanu oraz liczbą komór. Przy świetlikach łukowych trzeba pamiętać o dopuszczalnym promieniu gięcia, gdyż razem z rosnącą objętością płyty z poliwęglanu musi zmniejszać się z strzałka łuku, a jednocześnie wysokość świetlika. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać to musimy brać pod uwagę, że świetlik szybko ulegnie zniszczeniu, a poliwęglan popęka.

Innym dobrym tworzywem, jakim można uzupełniać przeszklenia jest poliwęglan lity. Świetliki dachowe wypełnione nim, będą niestety zimne, ponieważ takie płyty nie cechują się szczególnie dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Płyty lite mają zdolność przepuszczenia większej ilości światła i są mocno odporne na promienie UV. Jednocześnie są bardzo ciężkie, drogie i nie są odporne na uszkodzenia.

Świetliki dachowe oferowane przez nas do zakupu można umieszczać na dachu prostym oraz posiadającym spad, z różnorodnym przykryciem. Świetlik dachowy jest bardzo ładnie prezentującą się bryłą, która wystaje ponad dach.

Świetliki dachowe – właściwości

Świetliki dachowe gwarantują najlepsze i równe doświetlanie miejsc w budynkach – stanowią uzupełnienie światła, które przedostaje się przez okno. Świetlik stały to produkt, który nasza firma wykonuje dla klientów na indywidualne zamówienie. Świetlik ten jest nieotwierany. Wykorzystuje się go w przypadku obiektów do użytku publicznego, magazynów, obiektów mieszkalnych, czy innych budynków o wielkiej powierzchni, z uwagi na miejsce montowania i dużą powierzchnię przeszklenia. Można też doświetlać nimi obiekty przemysłowe. Świetlik stały pełni rolę doświetlenia pomieszczeń, czy klatek schodowych. W porównaniu z typowym oknem, wpuszcza on do pomieszczenia trzy razy więcej światła. Dzięki temu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Podstawa świetlika jest prosta lub skośna o wysokości 35 lub 50 cm  , wykonana z blachy stalowej ocynkowanej (na życzenie klienta i za dodatkową dopłatą podstawa może zostać pomalowana w dowolnym kolorze z palety RAL). Przewidziane jest miejsce na docieplenia o szerokości 5 cm. Rama świetlika wykonana jest ze stalowych kształtowników. Wypełnienie świetlika wykonane jest z poliwęglanu o grubości 16 mm w kolorze mlecznym lub bezbarwnym lub z poliwęglanu o grubości 21 mm w kolorze mlecznym.

Inwestycja w świetlik jest niezwykle opłacalna, ponieważ rozwiązanie to stanowi bardzo funkcjonalny detal budowli, jak również estetycznie się prezentuje. Dlatego my jesteśmy bardzo precyzyjni jeśli chodzi o szczegóły. Świetliki pochodzące z naszego sklepu montuje się bezproblemowo, mają one bardzo dobre właściwości termiczne i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. W naszym sklepie klienci nie tylko zakupią świetliki, ale także w razie potrzeby otrzymają fachową pomoc i doradztwo. Cechuje nas duże doświadczenie i wiedza w tej branży, dlatego jeśli osoby przychodzące do nas, nie bardzo wiedzą co jest najlepsze akurat dla nich, my z chęcią pomagamy, pozbywając ich wszelkich wątpliwości. U nas klienci znajdą właściwe dla siebie rozwiązanie na doświetlanie pomieszczeń, niezależnie od tego, czy chodzi im o halę magazynową, czy o swoje pomieszczenie mieszkalne. Każdy z naszych świetlików ma potrzebne dokumenty dopuszczające. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą! Zapraszamy do kontaktu!

W jakich wariantach dostępne są świetliki dachowe?

  • w wersji prostokąta, okręgu, piramidy z całkowitym zestawem podstaw prostopadłych oraz pod skos
  • w wersji akrylowej i poliwęglanowej
  • w wersji z poliwęglanu są bardzo trwałe, można je długo używać bez żadnych problemów, są bezpieczne, zawierają mocowania, których nie można odkręcać
  • w wersji zaopatrzonej w siłowniki do wietrzenia uruchamiane manualnie dzięki dołączonym korbkom, bądź mechanicznie
  • w wersji wyłazów zaopatrzonych w sprężyny gazowe wspomagające podnoszenie z klamką, w wariancie na klucz
  • w wersji wyłazów otwieranych mechanicznie, które podnoszą bezpieczeństwo korzystania, kiedy jest to istotne

Świetliki punktowe umieszczane w dachu są bardzo korzystnym rozwiązaniem. Pozwalają bardziej oświetlić naturalnie konkretne wnętrze. Idealnie nadają się w przypadku większych wnętrz, ponieważ stanowią tam jedyny sposób oświetlenia ich naturalnym światłem.

Świetliki punktowe można zakupić w wersji kwadratowej albo prostokątnej o budowie ze stali ocynkowanej bądź w wersji malowanej. Od zewnątrz ociepla je wełna mineralna. Uzupełnienie świetlika tworzy się z płyty komorowej z poliwęglanu. Kolor i grubość są dowolne.

Dodatkowo należy wyróżnić świetliki punktowe w wariancie podstawy z laminatu poliestrowego wzmacniane włóknem szklanym. Ten typ podstaw jest produktem ciepłym niewymagającym docieplenia, ponieważ pomiędzy warstwami laminatu umieszczona jest pianka poliuretanowa grubości 20mm. Podstawa może być wykonana jako prosta lub skośna. Istnieje również możliwość wykonania podstaw z dolnym kołnierzem dostosowanym do parametrów blach falistych i trapezowych mocowanych na dachach. Jest ona bardzo łatwa w montażu, ponieważ jest produktem jednoelementowym.

Oprócz pokrycia wykonanego z poliwęglanu komorowego i litego należy wyróżnić dodatkowo pokrycie z kopułki akrylowej , gdzie segment uchylny składa się z ramki oraz kopułki. Ramka wykonana jest z profili PVC lub z profili aluminiowych, zabezpieczona jest na całym obwodzie uszczelkami, co uniemożliwia ingerencję wody do wnętrza klapy. Kopułkę wykonuje się z akrylu. Kopułki można wykonać jako: jedno-, dwu- lub trójpowłokowe, w kolorze mlecznym lub przezroczystym.

Nasza firma oferuje Państwu wysokiej jakości świetliki punktowe, które cechują się najlepszymi parametrami technicznymi i atrakcyjną ceną. Inwestycja w tego typu rozwiązanie jest opłacalna, gdyż jest gwarancją naturalnego doświetlenia pomieszczeń. Jak wiadomo naturalne światło to, coś co w życiu codziennym jest niezbędne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Świetliki dachowe cena - od czego zależy?

Na cenę świetlików dachowych składa się kilka istotnych czynników. Po pierwsze rodzaj oraz wymiary pomieszczenia, w jakim będzie montowany świetlik. Od rozmiaru przestrzeni będzie zależała wielkość oraz ilość potrzebnych świetlików. Pomieszczenia, w których najczęściej stosuje się tego typu rozwiązania to biura, łazienki, klatki schodowe, pracownie, garderoby oraz korytarze. Cena świetlików dachowych jest ustalana również na podstawie informacji takich jak kąt nachylenia dachu oraz rodzaj materiału pokryciowego (płaskie lub profilowane). Świetlik dachowy może mieć różne rozmiary – co również znacząco wpływa na jego ostateczną cenę. Istnieją świetliki z siłownikami, które umożliwiają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Świetliki dachowe są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które lubią jasne pomieszczenia. Cena świetlików nie jest wysoka, a ich zamontowanie pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Zastosowanie świetlika poprawia samopoczucie, dzięki zwiększonemu kontaktowi ze światłem słonecznym w ciągu dnia.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć