Pokrycie SRO gr.16mm - oddymianie pneumatyczne Podstawa stal-ocynk prosta H 35cm Dwuskrzydłowe

7 380,00 zł
Brutto

Klapy dymowe przeznaczone są przede wszystkim do odprowadzania dymu i gorących gazów powstających w trakcie pożaru, czy oddymiania i przewietrzania. Dodatkową funkcją w/w urządzenia jest doświetlanie pomieszczeń światłem dziennym.

Wymiar (Powierzchnia czynna oddymiania (m2))
Czas dostawy: 4 tygodnie
Ilość

Dopłata do funkcji przewietrzania:

dla klap jednoskrzydłowych – 999,00 PLN netto

dla klap dwuskrzydłowych – 2.350,00 PLN netto

Klapy dymowe przeznaczone są przede wszystkim do odprowadzania dymu i gorących gazów powstających w trakcie pożaru, czy oddymiania i przewietrzania. Dodatkową funkcją w/w urządzenia jest doświetlanie pomieszczeń światłem dziennym.

Pneumatyczny system oddymiania - Zasada działania pneumatycznego systemu napędu klap dymowych polega na wykorzystaniu energii kinetycznej dwutlenku węgla zgromadzonego, pod wysokim ciśnieniem, w pojemniku (naboju). w przypadku wystąpienia pożaru następuje automatyczne lub ręczne uruchomienie mechanizmu. Odpowiednie uruchomienie występuje poprzez zadziałanie (pęknięcie) bezpiecznika temperaturowego wyzwalacza termicznego, zadziałania czujników wykrywania pożaru (np. czujka dymowa) systemu alarmowania pożarowego lub na skutek ręcznego uruchomienia mechanizmu napędowego w wyniku złączenia dźwigni bądź przycisku alarmowego umieszczonego w skrzynce alarmowej.

Powierzchnia czynna oddymiania klapy z owiewkami - 0,76 m2 (uzupełnienie z tabeli)

Pokrycie z poliwęglanu komorowego PC16 mleczna lub bezbarwna U=1,8W/m2K, SL550 w klasyfikacji SRO

Pokrycie z poliwęglanu komorowego PC21 mleczna U=1,W/m2K, SL550 w klasyfikacji NRO

Charakterystyka produktu:

- Podstawa klapy prosta lub skośna o wysokości 35 lub 50 cm do wyboru wykonana z blachy stalowej ocynkowanej (na życzenie klienta i za dodatkową dopłatą podstawa może zostać pomalowana w dowolnym kolorze z palety RAL). Przewidziane jest miejsce na docieplenia o szerokości 5 cm.

- Skrzydło klapy wykonane jest ze stalowych kształtowników. Wypełnienie skrzydła wykonane jest z poliwęglanu o grubości 16 mm w kolorze mlecznym lub bezbarwnym lub z poliwęglanu o grubości 21 mm w kolorze bezbarwnym. Skrzydło zamocowane jest do podstawy za pomocą zawiasów, zazwyczaj na dłuższym boku.

- Klapa wyposażona w dodatkowe osłony przeciwwiatrowe - owiewki. Osłony montuje się na wolnych krawędziach podstawy, wykonywane są z blachy stalowej ocynkowanej.

Każda klapa dostarczana jest z pełną dokumentacją gotową do jej odbioru przez odpowiednie służby.

Szczegółowe informacje na temat klap - na zapytanie.

46
99 Przedmioty
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć